1304 Mélyépítő technikus képzés

Kódszám: 1304

Az 5 évfolyamos, technikumi kerettantervre épülő képzés az Építőipar ágazatban folyik. Az angol vagy a német nyelvet heti 4 órában 5 évig csoportbontásban tanulják diákjaink. A kötelezően választható órakereten belül tanulóink lehetőséget kapnak az emelt szintű érettségire való felkészülésre is.

A 12. évfolyam végén a tanulók magyar nyelv és irodalom, matematika és történelem tantárgyakból előrehozott érettségi vizsgát tesznek.

A 13. évfolyam végén a tanulók idegen nyelvből érettségi vizsgát és szakmai vizsgát tesznek, így egyidejűleg szerzik meg érettségi bizonyítványukat és a mélyépítő technikus szakmát. A szakmai vizsga emelt szintű érettségi vizsgával lesz egyenértékű.

Iskolánk korszerű építőanyag vizsgáló laboratóriummal rendelkezik, ahol diákjaink gyakorolhatják az anyagok szabványos mintavételét, vizsgálatát és minősítését. A manuális építészeti rajzok készítése mellett megismerkednek a számítógépes (ArchiCad, Nemetschek Allplan) rajzolás fortélyaival.