Érettségi vizsga utáni ingyenes képzéseink

Magasépítő technikus szakra középiskolai érettségi bizonyítvánnyal lehet jelentkezni.

A képzési idő 2 év, melynek végén a résztvevők állami képesítő vizsgát tesznek és magasépítő technikus oklevelet kapnak.
A tanulók megismerhetik a házépítés módját: anyagait, szerkezeteit, az építési technikákat. Megtanulnak építési tervrajzokat készíteni hagyományos és számítógépes módszerrel egyaránt.

Az elméleti ismereteket korszerű tanműhelyben, építkezéseken mélyítik el, így gyakorlati tudására is szert tesznek.
Az ismereteket komplex egységekre bontva oktatjuk, módszereinket a gyakorlatiasság és a tanuló központúság jellemzi.
A magasépítő technikusok az építkezések megbecsült szakemberei, ahol művezetői, sőt építésvezetői feladatokat látnak el. Kellő szakmai gyakorlat birtokában egyéni vállalkozóként is tevékenykedhetnek.

A tervezőirodákban ők azok, akik a tervezőmérnökökkel együttműködve az elképzelésekből épületterveket dolgoznak ki.