Fazekas Flórián (9. N) sikere egy országos fotópályázaton.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kara és a Képítő Fotókör az elmúlt évekhez hasonlóan idén is meghirdette országos fotópályázatát.

Az idei téma: KONTRASZT
Kicsi-nagy, világos-sötét, kerek-szögletes, régi-új….

A szervezők idén ötödik alkalommal szólították meg az építészeti témákra nyitott fiatalokat. A feladat így szólt: „figyeljétek meg a jól ismert ellentétpárokat, melyek hozzátartoznak az általunk ismert épített világ sokszínűségéhez.”

Tanítványunk, a 9. N osztályos Fazekas Flórián építészeti témájú fotósorozatával szerepelt a rangos megmérettetésen. Pályaműveit több száz beérkező alkotás közül választotta kiállításra a szakértő Zsűri. A kiállításmegnyitót november 15-én (pénteken) rendezték a Műegyetem, Építőmérnök Karán.

Flórián a Schulek rajzszakkör oszlopos tagja. Tavasszal a Kondor Béla Közösségi Házban rendezett fotóművészeti kiállításon képviselte intézményünket. Ebben a tanévben új kihívást talált magának. Fényképein a látott világ felfedezése mögött megjelenik a témában rejlő ellentét. Az utcák, terek, szobrok és házfalak adják az ihlető forrást ahhoz, hogy Flórián megtalálja a lehetőséget egy új vizuális dimenzió bemutatására.

Az elmúlt években rangos helyezéseket értünk el ezen a fotópályázaton.

2018  I. díj, Nádházi Norbert (11. N) Különdíj, Punka Enikő (11. N)
2017 I. díj, Kolozsvári Zoltán (14. A)
2016 III. díj, Kolozsvári Zoltán (12. A)

A kiállításra válogatott és díjazott tanulóink fotósorozatai állandó tárlaton tekinthetők meg a BME Építőmérnöki Kar folyosóján.

Budapest, 2019. 11. 22.
Opánszki Tamás