Felvételi feltételek

Felvétel a Technikum 9. évfolyamára

A felvételi vizsgák célja
Az intézmény a tanulói jogviszony létesítését – a köznevelési törvénnyel összhangban – a tanulmányi követelmények teljesítéséhez és életkor feltételhez köti.
A középiskolai tanulmányok megkezdésének alapfeltétele: lezárt általános iskolai tanulmányok és a sikeres felvételi vizsga. A jelentkezőknek az egységes követelmények szerint szervezett központi írásbeli vizsgán kell részt venniük.

Az írásbeli vizsga:
Központilag szervezett, egységes, általános, magyar nyelv és matematika tantárgyakból.

A jelentkező tanulók elbírálásának szempontjai és a felvételi pontok számítása:

• A felvételi pontok 50 %-át a hozott (tanulmányi) pontok adják. Ezek összege 100 pont, a hetedik osztály év végi és a nyolcadik félévi tanulmányi eredmény szorozva kettővel az alábbi tantárgyak érdemjegyeiből:
    • magyar nyelv és irodalom
    • matematika
    • történelem
    • idegen nyelv
    • rajz és vizuális kultúra
  • A felvételi pontok 50 %-át, azaz 100 pontot a központilag kiadott egységes, kompetencia alapú írásbeli felvételi vizsga (magyar nyelv, matematika) eredménye adja.
    • matematika 50 pont
    • magyar 50 pont

Felvétel a szakképző évfolyamra
Az iskola szakképzési évfolyamába való lépés előfeltétele az érettségi vizsga megléte, de a tanuló akkor is megkezdheti tanulmányait a szakképzési évfolyamon, ha a vizsgát megkezdte, de nem fejezte be. Tanulmányait azonban az adott évfolyamon csak akkor fejezheti be, ha a tanítási év első félévének utolsó napjáig az érettségi bizonyítványt megszerezte.

A pályaalkalmasság kérdése – egészségügyi pályaalkalmassági követelmények
Az iskolába jelentkező tanulóknak egészségügyi pályaalkalmassági vizsgálaton is meg kell felelniük.

OM: 203032/013

Ideiglenes felvételi jegyzék 2024
Központi felvételi tudnivalók 2024
Igazgatói Pályázat