A Német nyelvi munkaközösség

A német nyelvi munkaközösség bemutatkozása

Iskolánk német nyelvi munkaközösségét az itt tanító 7 némettanár alkotja:

• Balogh Zsuzsanna
  • Erdeiné Ivánkay Kata
  • Kopasz Filoméla
  • Nagy Ildikó
  • Szigeti Katalin
  • Takács Mária
  • Varga Bence Márk

Munkaközösségünk tagjai jól képzett, a tanári pályán több éves tapasztalatot szerzett oktatók, akik igényesek szakmai munkájukra. Ezért kiemelt figyelmet fordítunk módszertani kultúránk folyamatos fejlesztésére és a tanulók minél hatékonyabb motiválására. Célunk a kommunikáció-központú oktatás, ezen túl az európai kultúrák iránt érdeklődő, sokoldalú, nyitott személyiségek nevelése.

Feladataink közé tartozik a német nyelven kívül a német nyelvi civilizáció tantárgy oktatása is a két tanítási nyelvű osztályokban. Ezen kívül az angol nyelvi előkészítős osztályokban német szakköröket tartunk, hogy megadjuk ezeknek a tanulóknak a lehetőséget egy második idegen nyelv elsajátítására.

Az iskolai élet minden területén igyekszünk részt vállalni. Bár az utóbbi években a digitális oktatásra való kényszerű átállás miatt kevesebb programunkat tudtunk megvalósítani, olyan hagyományosan megrendezett események forrtak össze munkaközösségünk nevével, mint pl. az ausztriai alpesi német tanoda (egyhetes nyelvi tábor a két tanítási nyelvű alapozó évfolyamosok számára), az adventi bécsi út (egynapos kirándulás, mely betekintést enged iskolánk tanulói számára az osztrák főváros kulturális életébe – egy nevezetesség és a hagyományos bécsi karácsonyi vásár meglátogatása) és a karácsonyi vásár.