A Diákönkormányzat bemutatása

DÖK

A Diákönkormányzat (DÖK) a tanulók által létrehozott, a tanulók érdekeinek képviseletére, jogaik és érdekeik érvényesítésére és igény szerint közös tevékenységük szervezésére alakított szervezet.

A Schulek diákönkormányzata minden hónap első hetében tartja meg aktuális gyűlését. Az összes osztály ODB-tagjainak részvételével (minden osztály az év elején választja meg saját háromfős diákbizottságát, amely ezek után képviseli az osztályt).

A Diákönkormányzat szervezésben kerül sor a hagyományos Gólyahét vagy Gólyavetélkedő megrendezésére, amely során az iskola 9. évfolyamos tanulóinak játékos köszöntése történik meg. Ennek időpontja a mindenkori tanév októbere. A szervezés feladatait a Diákönkormányzat tagjai látják el.

A Szalagavató bál (a legutóbbi években a Folyondár Sportcsarnok volt a helyszín) megrendezése szintén a Diákönkormányzat feladata. Az ünnepélyt decemberben szoktuk megtartani. A szalagavató iskolánk egyik legnagyobb szabású rendezvénye. A végzős diákok osztálytáncával színesített programnak gyakran 700–800 nézője is van.

A hagyományos iskolanap, a Schulek-nap szintén a DÖK programja. Az áprilisi rendezvényen különböző szellemi és sportvetélkedők zajlanak le, de láttunk már ezen a napon vendégül neves személyiségeket is, akikkel kötetlenül beszélgethettünk.

A ballagási ünnepségnek iskolánk több mint százéves épülete ad otthont. A patinás helyszín méltó környezetet biztosít az esemény számára, melyet szintén a Diákönkormányzat szervez.

A Budapesti Komplex Szakképzési Centrummal való együttműködés is kiemelt feladataink közé tartozik. A tanév során több alkalommal is erősítjük a közös munkát (pl. Szakmák Éjszakája).

A Diákönkormányzat minden olyan kérdéssel foglakozik és megvitatja azt az iskola vezetésével, amely a tanulók közösségét érinti. Jogosult közérdekű információkat, körözvényeket az iskolarádióban az alapszabálynak megfelelő módon közzétenni. A tanulók egymás közti nézeteltéréseinek feloldására is a Diákönkormányzat az elsőfokú fórum.

OM: 203032/013

Iskolai Étkezés 2024-2025

2024/2025 tanévi közétkeztetés igényléséhez szükséges nyomtatványok megküldése

Ideiglenes felvételi jegyzék 2024