A természettudományi munkaközösség

A Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Technikum
természettudományi munkacsoport
2021/22-es tanév

A természettudományi munkaközösségünk tagjai:

Borsos Gabriella

matematika (német nyelven is)

Buczkó Orsolya

matematika (német nyelven is), digitális kultúra (német nyelven)

Fáskertiné Dudás Edit

Korch Zsuzsanna

Ratkai Ferenc

Sőreghy Orsolya

Thuryné Balog Eszter

Tihanyi Petra

Vaszily János Tamás

rendszergazda

Az általunk tanított tárgyak közül a digitális kultúra, matematika tantárgyak oktatása lehetőség szerint csoportbontásban folyik.

Kiemelt feladatunk a sikeres érettségire, felvételire való felkészítés mellett a tárgyak megszerettetése és az építőipari szakma természettudományos háttérismereteinek megalapozása. Ezeken kívül nagy hangsúlyt fektetünk a tehetséggondozásra (versenyek), a felzárkóztatásra, fejlesztésre, beleértve a kompetenciaterületeket is. Ezekre tanórán, valamint szakkör, korrepetálás, egyéni fejlesztés keretein belül kerül sor.

Munkacsoportunk minden évben aktívan részt vesz a Pénz7, Digitális témahét, Fenntarthatósági témahét valamint az iskolai napok (Szakmák éjszakája, Schulek-nap) megszervezésében, lebonyolításában.

Munkacsoportunk számokban: 9 főből áll, életkorunk átlaga 49,67 év, mediánja 52 év, módusza 42 és 52 év, alsó kvartilise 42 év, felső kvartilise 54,25 év, szórása 9,01 év és a terjedelme 29 év. Mire végeznek nálunk a diákok, az előző mondatot is érteni fogják. J