A testnevelési munkaközösség

A testnevelési munkaközösség bemutatkozása.

Munkaközösségünket öt testnevelő oktató alkotja, akikből négy immár több mint 32 éve tanít iskolánkban.

Elsődleges feladatunknak tekintjük az egészséges életmódra nevelést, a testmozgás iránti vágy felkeltését. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy tanulóink rendelkezzenek a szakmai gyakorlathoz szükséges kondicionális feltételekkel, ezért kiemelt figyelmet fordítunk a diákok fizikai képességének fejlesztésére. Rendszeresen mérjük erőnlétüket, a kapott eredményeket kiértékeljük, és ezek függvényében felülvizsgáljuk módszereink hatékonyságát, eredményességét, s ha szükséges igazítunk rajta.

Tanulóink a mindennapos testnevelésnek köszönhetően heti öt testnevelési órán vesznek részt. Úgy gondoljuk elengedhetetlenül szükséges, hogy az elméleti órákat napi 45 perc mozgással könnyebben teljesíthetővé tegyük. Valamennyi órát tornateremben, illetve konditeremben tudjuk tartani, köszönhetően annak, hogy iskolánk 2 tornateremmel és egy újonnan kialakított edzőteremmel rendelkezik.

A gyerekek a nálunk töltött évek alatt többek között megismerhetik, illetve elsajátíthatják az atlétika, a kosárlabda, a röplabda, a labdarúgás, a torna, a floorball és a küzdősportok alapvető technikáit, szabályrendszerét.

Nagyon fontos feladatunknak érezzük, hogy a tehetséges diákjainkat felkaroljuk. Számukra külön lehetőséget biztosítunk képességeik kibontakoztatására. Rendszeresen részt veszünk a különböző szintű versenyeken, ahol nagyon szép eredményeket érünk el.

Sportbemutatókat, házibajnokságokat szervezünk több sportágban. Télen a havas sportok iránt érdeklődő tanulóinknak lehetőséget biztosítunk a síelésre. Sí táborainkon nem csak a gyerekeket, hanem szüleiket is nagy szeretettel várjuk.

Varga Zoltán
munkaközösség vezető