A Diákönkormányzat bemutatása

A Diákönkormányzat (DÖK) a tanulók által létrehozott, a tanulók érdekeinek képviseletére, jogaik és érdekeik érvényesítésére és igény szerint közös tevékenységük szervezésére alakított szervezet.
A Schulek diákönkormányzata minden hónap első hetében tartja meg aktuális gyűlését. Az összes osztály ODB-tagjainak részvételével (minden osztály az év elején választja meg saját három fős diákbizottságát, mely ezek után képviseli az osztályt).

A Diákönkormányzat szervezésben kerül sor a hagyományos Gólyahét vagy Gólyavetélkedő megrendezésére, amely során az iskola 9. évfolyamos tanulóinak játékos köszöntése történik meg. Ennek időpontja a mindenkori tanév októbere. A szervezés feladatait a Diákönkormányzat tagjai látják el.

Szalagavató bál (helyszín: Folyondár Sportcsarnok) megrendezése szintén a Diákönkormányzat feladata. Az ünnepélyt decemberben szoktuk megtartani.

A hagyományos iskolanap, a Schulek-nap a Diákönkormányzat irányításával lesz megrendezve. Időpont: a tanév áprilisa, a tavaszi szünet után. A programról a Diákönkormányzat dönt.

ballagási ünnepség megszervezése a Diákönkormányzat feladata.

Budapesti Komplex Szakképzési Centrummal való együttműködés is kiemelt feladataink közé tartozik. A tanév során több alkalommal is erősítjük a közös munkát (pl. Szakmák Éjszakája).

A Diákönkormányzat minden olyan kérdéssel foglakozik, és megvitatja azt az iskola vezetésével, amely a tanulók közösségét érinti.

A Diákönkormányzat jogosult közérdekű információkat, körözvényeket az iskolarádióban az alapszabálynak megfelelő módon közzétenni.

A tanulók egymás közti nézeteltéréseinek feloldására a Diákönkormányzat az elsőfokú fórum.

Budapest, 2021. október 18.

Illés Borbála                                                                  Juhász Imre
A Diákönkormányzat diák elnöke                                A Diákönkormányzatot segítő tanár