November 28-án látogatást tett az iskolánkban Gabriele La Posta úr a Budapesti Olasz Kultúrintézet igazgatója és Kovács Petra az Intézet kulturális rendezvényszervezője.

Iskolánkban kiemelt figyelmet fordítunk a hazai és nemzetközi kulturális együttműködésre, ezért megtiszteltetést jelentett számunkra, hogy az igazgató úr elfogadta Opánszki Tamás rajztanár meghívását.

A látogatás Varga András igazgató úr irodájában kezdődött, ahol bemutattuk iskolánk színes képzési palettáját és kiemelkedő eredményeit, egyúttal mi is megismerhettük közelebbről az Olasz Kultúrintézet társadalmi szerepvállalását. Vendégeinket körbevezettük az iskola épületében. Megismerhették Schulek Frigyes örökségét és a százhúsz éves épületünk történetét.

Gabriele La Posta ezután megtekintette a rajzterem etruszk falfestményét és láthatta, amint a 9.B osztály Vizuális kultúra órán tanulmányokat fest paestumi, pompei, herculaneumi, és ókeresztény freskók alapján.

Ezt követően átsétáltunk a Zsibongóba, ahol itáliai témájú kiállítást rendeztünk diákjaink munkáiból az igazgató úr látogatása alkalmából.

A tárlat záró akkordjaként megnéztük Tóth Liza (5/13.A) technikus évfolyamos diákunk festményeit, Leonardo da Vinci alapján. Liza festő-restaurátor pályára készül és közel áll szívéhez az érett reneszánsz fény-árnyék átmenetek használata, olaszul a “sfumato” technika.

Ezekről az értékekről Liza, vendégeinknek olasz nyelven beszélt, majd átadta ajándékát (az egyik ceruzarajzát, Női portrét, Leonardo da Vinci alapján) Gabriel La Posta igazgató úrnak.

A látogatás végén Varga András igazgató úr megajándékozta vendégeinket iskolánk jubileumi évkönyvével és a 2002-es Nemzetközi Építész Diákkonferencia eseményeit összefoglaló kiadványunkkal.

Köszönjük Varga Bence (olasz), Sipos Éva (angol), Opánszki Tamás (rajz és vizuális kultúra) és Csák László (mérnöktanár) oktatóknak a tárlatvezetés előkészítését.

Szeretettel várjuk Önöket is, látogassanak el hozzánk, az iskolába, ismerjék meg közelebbről intézményünket, tanulóink alkotásait.

Fotók: Hodula Hanna (9.A)