A NÉPRAJZI MÚZEUM NAPJA

Iskolánk abban a megtiszteltetésben részesült, hogy öt budapesti középiskolával együtt meghívást kaptunk múzeumpedagógiai foglalkozásra március 5-én a Néprajzi Múzeum Napjára.Opánszki Tamás tanár úr vezetésével a 9.B osztály csapata látogatott el az Intézménybe.

A hagyomány szerint Xántus János néprajzkutatót 1872-ben ezen a napon nevezték ki az ázsiai expedíciója során gyűjtött hatalmas etnológiai gyűjtemény, igazgató őrévé. Ezzel létrehozta a Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályát, amellyel lefektette a későbbi Néprajzi Múzeum alapjait.

A MÉTA térben Dr. Régi Tamás előadást tartott nekünk az afrikai néprajzi gyűjtésekről, majd ezután Kolostori Kincső tárlatvezetésével megnéztük a ZOOM Perspektívaváltás című kiállítást.
Diákjainknak itt lehetősége volt négy fős csapatokban történetet alkotni a kiállított tárgyak, emberi léthelyzetek újragondolásával.

A délelőtt folyamán bejártuk az épületet és felfedeztük a gyűjteményt. Megismertük a Néprajzi Múzeum 150 éves történetét bemutató digitális kiállítást, a világ kerámiát bemutató Kerámiateret és a Budapest makettet.

Maradék időnkben megnéztük az “Istennel talállak, testvérem! – Cigány történetek” és “Az Indiánok. Lelkek. Túlélők. Claudia Andujar” című időszaki kiállításokat.

Köszönjük a meghívást Molnár József múzeumpedagógusnak. Remekül éreztük magunkat.
Fotó: Asztalos Alexandra, Pauditz Patrik, Kovács Áron 9.B