Az ALKOSS SZABADON FIATAL MŰVÉSZEKÉRT ALAPÍTVÁNY idén is meghirdette országos pályázatát ezúttal a TE sportélményed témában. Figyelembe véve a közelgő Párizsban rendezendő nyári olimpiai és paralimpiai játékokat a szervezők felhívták a figyelmet, a sportot versenyszinten űző fiatalok ezreinek elhivatottságára és eredményeire, amely óriási motiváló erőt adhat kortársaiknak egy tartalmas élethez.

Örömmel adunk hírt róla, hogy iskolánk 12.B osztályos tanulója, Naményi Daniel Dennis IV. helyezést ért el a „Hajsza” című pálya művével a 14-20. évesek korcsoportjában. A díjátadó ünnepséget május 13-án rendezték a Budapest parkban, ahol Tancsik Tímea alapító átadta az okleveleket, majd Kazi Tamás középtávfutó olimpikon és országos csúcstartó személyesen gratulált Dennisnek, és elmondta, hogy neki ez a kép volt a kedvence. Dennis nyereménye egy páros napijegy a szigetfesztiválra.

Dennis így vallott az alkotásáról:

„Nem rohanhatsz örökké, de amíg élsz, addig nincs megállas. Ezt akartam ábrázolni a rohanó alakokkal, és a halszemoptika effekttel készül perspektívával is. Ezek segítik a kép mozgását. A stadion benyúló szerkezete ábrázolja a határt, amin belül mozgunk, mintha rabul ejtene minket, mint egy határ, amit nem tudunk átlépni. A kép monokróm, mert szerintem ez kifejezőbb és mélyrehatóbb. Szakadj ki a rohanó világból, és lépd át a határaidat, mert a világ nem annyi amennyit látsz belőle!”

A pályaművek megtekinthetők az Alkoss Szabadon Fiatal Művészekért Alapítvány weboldalán. Gratulálunk Dennisnek és valamennyi pályázónak!

Képek forrása:
Kazi Tamás facebook oldala