Budapest 150 Képzőművészeti pályázat

December 1-én az Újpesti Kulturális Központ Galériában jártunk a Budapest 150 Gyermek és Ifjúsági művészeti pályázat kiállításmegnyitó ünnepségén.

A középiskolások mezőnyébe 25 tanulót válogatott be a Zsűri, ebből öten Schulekes diákjaink.

Naményi Daniel Dennis (12.B) festménye és Tóth Liza (5/13.A) grafikája a szakmai zsűri különdíjában részesült. Szabó Vivien (12.A) festménye a közönségszavazás nyertese.

Biess Izabella (9.C) és Kincses Boglárka (12.B) emléklapot vehetett át a kiállításon való részvételért.

A pályázat kiírója Jancsó Art Gallery Művészeti Egyesület, védnöke az Újpesti Kulturális Központ Nonprofit Kft. A tárlaton általános- és középiskolás tanulók rajzai, festményei, kollázs technikával készült alkotásai az idén 150 éves Budapest egy-egy nevezetesebb helyszíneit, épületeit vagy eseményeit mutatják be.

Gratulálunk minden pályázónak és a felkészítő tanár kollégáknak.

A kiállítás megtekinthető 2024. január 4-ig, hétköznapokon 8-20 óra között, hétvégén az intézmény programjaihoz igazodva. Cím: 1042 Budapest, István út 17.

Köszönet a rendezvényfotókért Csák Lászlónak és Szabó Zoltánnak
A csapat felkészítője, Opánszki Tamás rajztanár