Kedves Olvasóink!

A Kondor Béla Közösségi Ház ismét meghirdette a Gyermek és Ifjúsági Művészeti Találkozók keretében a Középiskolások Képző- Ipar- és Fotó- és Filmművészeti Pályázatát.

Ez alkalommal a rendhagyó módon, a téli szünet előtti utolsó napon egy hívószót adtak meg a szervezők: A JÖVŐ

Mi ezt a felhívást szabadon értelmeztük, mert a február 22-i határidőig nagyon kevés időnk volt. Ezért teret adtunk az intuícióknak és a szürreális látomásoknak. Feltettük magunknak a kérdést a rajzteremben, hogyan képzeljük el az emberiség lehetséges jövőjét? Milyen viszonyban élünk majd a természettel és a rozsdaövezetekkel? Felfedezheti-e az ember az univerzum határait? “Honnan jöttünk? Mik vagyunk? Hová megyünk? “

Arra jutottunk, hogy az IDŐUTAZÁS témában kezdünk gondolkodni és átemeljük a régi korok művészetét a jövőbe.

Mi történne akkor, ha egy etruszk mitikus lény a Chimera megjelenne, a Holdon miközben az űrhajósok éppen ott járnak? Vajon egy Honfoglalás kori magyar jurta formájából kiindulva tervezhetünk bázist a Marson? Ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat.

Továbbá foglalkoztunk a megvalósultalan UTÓPIA témájával. Erre kitűnő példa Breuer Marcell 1927-es u.n. BAMBOS  pályázata, melynek tárgya, műteremlakások tervezése az ifjú mestereknek. Ez az elképzelés nem valósult meg, de az alkotó üzenete örök érvényű: Vajon a jövő fiatal építészei milyen házakban fognak élni és dolgozni?

Örömmel adunk hírt róla, hogy iskolánk diákjai közül beválogatták:

Demeter Anna (9.B) grafikáját,

Naményi Daniel Dennis (12.B) festményét

Labanc Lóránd (9.C) fényképét,
Trencsényi Szabina (10.A) és Halász Marcell (10.N) makettjeit,
Keszthelyi Roland (11.C) rövidfilmjét, melyet alkotótársával, a Kőbányai Szent László Gimnázium diákjával, Gál Nikolasszal közösen forgatott.

Fődíj – Film kategóriában:
Keszthelyi Roland és Gál Nikolasz videója, A tönkretett jövő, melyet levetítenek a megnyitón.

Az Önkormányzat díja – Fotóművészet kategóriában:

Labanc Lóránd (9.C) Minek nevezzelek 1. című fényképe.

Szeretettel meghívunk mindenkit
április 6-án, szombaton 11 órakor a kiállítás megnyitójára.
Gratulálunk valamennyi pályázó alkotónak és a felkészítő tanár kollégáknak.
A tárlat megtekinthető 2024. április 26-ig a Kondor Béla Közösségi Házban:
1181 Budapest, Kondor Béla sétány 8.

Nézzétek meg élőben is diákjaink alkotásait!

Opánszki Tamás
felkészítő rajztanár