Nappali tagozatos magasépítő technikus képzés

Érettségi vizsga utáni ingyenes képzéseink

Magasépítő technikus szakra középiskolai érettségi bizonyítvánnyal lehet jelentkezni.

A képzési idő 2 év, melynek végén a résztvevők állami képesítő vizsgát tesznek és magasépítő technikus oklevelet kapnak. Építészeti szakgimnáziumban/szakközépiskolában érettségizett tanulók számára a képzési idő a korábban tanult szakmai tárgyak beszámításával egy évre rövidülhet.

A tanulók megismerhetik a házépítés módját: anyagait, szerkezeteit, az építési technikákat. Megtanulnak építési tervrajzokat készíteni hagyományos és számítógépes módszerrel egyaránt.

Az elméleti ismereteket korszerű tanműhelyben, építkezéseken mélyítik el, így gyakorlati tudására is szert tesznek.
Az ismereteket komplex egységekre (modulokra) bontva oktatjuk, módszereinket a gyakorlatiasság és a tanulóközpontúság jellemzi.

A magasépítő technikusok az építkezések megbecsült szakemberei, ahol művezetői, sőt építésvezetői feladatokat látnak el. Kellő szakmai gyakorlat birtokában egyéni vállalkozóként is tevékenykedhetnek.
A tervezőirodákban ők azok, akik a tervezőmérnökökkel együttműködve az elképzelésekből épületterveket dolgoznak ki.

OM: 203032/013

Iskolai Étkezés 2024-2025

2024/2025 tanévi közétkeztetés igényléséhez szükséges nyomtatványok megküldése

Ideiglenes felvételi jegyzék 2024